Choď na obsah Choď na menu
 


Bobrúvka

3. 12. 2014

   Bobrúvka je malebná moravská dedinka, nachádzajúca sa asi 40 km od Brna vo východnej časti Vysočiny. Je obklopená rozsiahlimy poliami a nespočetným množstvom menších či väčších rybníkov. Jednoducho pastva pre oči. 

   Nad obcou sa nachádza štátom chránené územie Ouperek. Lokalita je výnimočná tým, že ešte aj dnes ja tu možné nájsť naozaj pekné vzorky záhnedy, muskovitu, skorylu, kryštálu a pod. Na protiľahlom konci dediny sa nachádza lokalita nazývaná Lindy, ktorá však nie je až taká bohatá. 

   Lokality sme navštívili zatiaľ dvakrát a vždy sme boli odmenení peknými nálezmi. Teda hlavne naša usilovná mamka. Na poliach v okolí obce Bobrúvka ale aj okolitých obcí je podľa dostupných informácií možné nájsť krásne vzorky citrínov, nám sa to však ešte nepodarilo. Možno zase niekedy nabudúce.

   Cestou z lokality sme sa zastavili ešte v Krčme, kde sme si vyhotovili niekoľko spomienkových fotografií. Z nich je zrejmé, kto má čo v našej rodine povolené.

dscf1634--600x800-.jpg

dscf1631--600x800-.jpg

   Ak sa lokalitu rozhodnete navštíviť, urobte tak skora na jar alebo na jeseň. V inom ročnom období Vám v hľadaní zabráni buď snehová pokrývka alebo poľnohospodárske plodiny, ktoré sa tu pestujú. 

dscf8644--800x600-.jpg

Pohľad na lokalitu Ouperek z lokality Lindy ponad obec Bobrúvka.

 

 

 

 

 

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Bobrúvka (ČR)